QA-flex suojaputki

QA-flex suojaputkiQA-flex rakenne

Ominaisuudet

QA-FLEX on halkeava suojaputki, joka on valmistettu liekinkestävästä polypropeenista (PP). Sillä on hyvä kemiallinen sietokyky polttoaineita, alkaaleita, mineraaliöljyjä, bensiiniä, rasvoja ja useimpia liuotinaineita vastaan.
Kaksiosainen rakenne:
1. sisemmässä putkessa on ura johon johtimet pujotetaan
2. ulompi putki sulkee QA-flexin kokonaan umpinaiseksi

Käyttökohteita

Soveltuu sisä- ja ulkotiloissa kaapelien mekaaniseksi suojaksi. Samoin myös kaapelien, johtimien, mikrokuitukaapelien ja kytkentäkuitujen niputtamiseen. Asennettavissa mm. koneisiin, laitekaappeihin, talouskojeisiin, moottoriajoneuvoihin sekä kytkentätauluihin.

Asennustyökalu (tuotekoodi 4370)

Soveltuu kaapelien pujotukseen QA-flex:iin, koot 1-5 (tuotekoodit 4351 – 4355).

Koot ja toimituspituudet

 TuotekoodiSisähalkaisija
(mm)
Ulkohalkaisija
(mm)
Min. taivutussäde
(mm)
Paino (g/m)Toimituspituus/
kieppi (m)
QA-flex 143518,413,4703550
QA-flex 2435212,518,5956150
QA-flex 3435319,225,31308250
QA-flex 4435423,430,815511850
QA-flex 5435531,041,420519025
QA-flex 6435642,75419022425
QA-flex 7435767,579,830046010
Asennustyökalu4370Sopii QA-flex putkille 1-5
Sivun alkuun