QA-flex suojaputki

QA-flex suojaputkiQA-flex rakenne

Ominaisuudet

QA-FLEX on halkeava suojaputki, joka on valmistettu liekinkestävästä polypropeenista (PP). Sillä on hyvä kemiallinen sietokyky polttoaineita, alkaaleita, mineraaliöljyjä, bensiiniä, rasvoja ja useimpia liuotinaineita vastaan.
Kaksiosainen rakenne:
1. sisemmässä putkessa on ura johon johtimet pujotetaan
2. ulompi putki sulkee QA-flexin kokonaan umpinaiseksi

Käyttökohteita

Soveltuu sisä- ja ulkotiloissa kaapelien mekaaniseksi suojaksi. Samoin myös kaapelien, johtimien, mikrokuitukaapelien ja kytkentäkuitujen niputtamiseen. Asennettavissa mm. koneisiin, laitekaappeihin, talouskojeisiin, moottoriajoneuvoihin sekä kytkentätauluihin.

Koot ja toimituspituudet

 TuotekoodiSisähalkaisija
(mm)
Ulkohalkaisija
(mm)
Min. taivutussäde
(mm)
Paino (g/m)Toimituspituus/
kieppi (m)
QA-flex 143518,413,4703550
QA-flex 2435212,518,5956150
QA-flex 3435319,225,31308250
QA-flex 4435423,430,815511850
QA-flex 5435531,041,420519025
QA-flex 6435642,75419022425
QA-flex 7435767,579,830046010
Sivun alkuun